Informace před odjezdem na dovolenou

<span>Lyžování – Odpočívejte aktivně!</span><p>Zažeňte únavu aktivním odpočinkem.</p><p>Relaxujte na čerstvém horském vzduchu.</p><p>Dopřejte si prvotřídní lyžařskou dovolenou!</p>
Lyžování – Odpočívejte aktivně!

Zažeňte únavu aktivním odpočinkem.

Relaxujte na čerstvém horském vzduchu.

Dopřejte si prvotřídní lyžařskou dovolenou!

<span>Léto 2018 – Nečekejte!</span><p>Vysněné destinace za bezkonkurenční ceny.</p><p>Těšte se na příští léto už dnes.</p><p>Využijte široké nabídky FIRST MINUTE!</p>
Léto 2018 – Nečekejte!

Vysněné destinace za bezkonkurenční ceny.

Těšte se na příští léto už dnes.

Využijte široké nabídky FIRST MINUTE!

<span>Exotika – Splňte si svůj sen!</span><p>Utečte z každodenní reality.</p><p>Poznejte nejkrásnější kouty světa.</p><p>Zažijte nepopsatelné!</p>
Exotika – Splňte si svůj sen!

Utečte z každodenní reality.

Poznejte nejkrásnější kouty světa.

Zažijte nepopsatelné!

<span>Sport – Zažijte LIVE!</span><p>Váš oblíbený team, nejlepší hráči světa.</p><p>Řev motorů na okruhu i na obloze.</p><p>To vše z blízka, na vlastní oči!</p>
Sport – Zažijte LIVE!

Váš oblíbený team, nejlepší hráči světa.

Řev motorů na okruhu i na obloze.

To vše z blízka, na vlastní oči!

Informace před odjezdem

 

Informace před odjezdem

Abyste mohli na Vaši dovolenou vyrazit zcela bezstarostně, sestavili jsme pro Vás přehled nejdůležitějších informací před odjezdem. Pokud potřebujete poradit s dalšími detaily, jsme Vám samozřejmě rádi osobně či telefonicky k dispozici. Přejeme prvotřídní dovolenou a nezapomenutelné zážitky!

Cestovní doklady
Z ČR je možné vycestovat pouze s platným cestovním dokladem (občanským průkazem nebo cestovním pasem).

Občanský průkaz
OP zcela postačí do všech zemí Schengenského prostoru (Slovensko, Rakousko, Polsko, Německo, Belgie, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Itálie, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Nizozemsko, Portugalsko, Řecko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Island, Norsko, Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Bulharsko, Chorvatsko).

OP je cestovní doklad platný pouze pro svého majitele, neplatí však pro děti v něm zapsané. Je tedy nutné, aby i dítě mělo svůj vlastní cestovní doklad, i když je zapsané v OP rodičů.

Děti do 15 let si mohou zažádat buď o pas, nebo o občanský průkaz.
Pokud nezletilé dítě cestuje v doprovodu jiné osoby než rodiče, může být požadován i písemný souhlas rodičů s vycestováním dítěte do zahraničí.

Pas
Pro všechny ostatní země je požadován cestovní pas, popřípadě vízum, které je ve většině případů sjednáno společně se zájezdem.

Imigrační úřady a letecké společnosti přísně kontrolují platnost cestovních pasů. Některé země vyžadují, aby byl pas platný ještě několik měsíců po plánovaném návratu z dovolené.

Podrobné informace o požadavcích na vycestování do jednotlivých zemí naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Doporučujeme také registraci v projektu Ministerstva zahraničních věcí ČR DROZD (Dobrovolná registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí). Registrace je bezplatná a umožňuje účinně organizovat pomoc českým občanům, kteří poskytnou na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí vyplněním jednoduchého formuláře.
Registrace v projektu DROZD

Cestovní pojištění
Cestovní zdravotní pojištění při pobytu v cizině chrání před rizikem spojeným s náhlým onemocněním či úrazem. Sjednáním pojistné smlouvy, které našim klientům nabízíme ve výhodných balíčcích ke každé Smlouvě o zájezdu, se vyhnete zbytečným komplikacím v případě náhlého onemocnění či úrazu.

Nabízíme různé typy cestovního pojištění (přehled viz níže), zcela nezbytné je však vždy pojištění úhrady léčebných výloh pro pobyt v zahraničí. Za pár desítek korun na den můžete pak bezstarostně užívat svoji zaslouženou dovolenou a vyhnete se případným starostem či finančním vícenákladům.

Informace, se kterými státy má ČR sjednáno poskytování bezplatné zdravotní péče naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Typy cestovního pojištění:
1) Pojištění léčebných výloh
Pojištění léčebných výloh zahrnuje úhradu nezbytných nákladů na ošetření při úrazu nebo nenadálém onemocnění, úhradu nákladů na léky, přepravu do nejbližšího zdravotnického zařízení i převoz zpět domů do místa trvalého bydliště. Součástí tohoto pojištění je i nepřetržitá telefonní asistenční služba v českém jazyce, kdy asistenční služba pomůže každému, kdo potřebuje pomoci.

Pozor: Kartička zdravotního pojištění, kterou máme všichni v rámci ČR u sebe, zajišťuje v zemích EU pouze nárok na bezplatné čerpání stejného ošetření, na jaké má právo občan dané země EU. Proto je důležité mít zvlášť zaplaceno také cestovní pojištění léčebných výloh. Až v tomto případě hradí i všechny ostatní náklady pojišťovna.

2) Pojištění odpovědnosti za škodu
Pojištění odpovědnosti za škodu zbaví pojištěného starostí v případě, že v cizině něco neúmyslně rozbije, poškodí, zničí nebo někoho zraní.

3) Pojištění zavazadel
Pojištění zavazadel pokryje náhradu za poškozené, ukradené nebo zničené věci, které měl pojištěný s sebou na cestách.

4) Pojištění storna zájezdu
Pojištění storna zájezdu pokryje většinu nákladů za storno zájezdu v případě závažných zdravotních nebo rodinných důvodů. Plnění se vztahuje například i na matku dítěte, pakliže dítě onemocnělo a nemůže tak na zájezd odjet ani rodič.

5) Pojištění rizikových sportů
V případě, že máte v plánu provozovat v zahraničí rizikové sporty (potápění, paragliding, rafting apod.), je potřeba se připojistit tímto pojištěním. V případě úrazu při těchto rizikovějších aktivitách by jinak pojišťovna odmítla plnění ze standartního pojištění léčebných výloh.

Další důležité informace:
Mnoho českých turistů využívá cestovní pojištění zahrnuté automaticky v rámci kreditní karty.

Pozor: Cestovní pojištění v rámci kreditní karty nezahrnuje například pojištění storna zájezdu či rizikových sportů!

Letecká doprava
Pořadatelé zájezdu si vyhrazují možnost změny místa odletu, trasy letu, možnost mezipřistání, změny letecké společnosti, typu letadla a letového plánu. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny ve vašich cestovních pokynech. Změny letových časů se mohou uskutečnit i několik hodin před plánovaným odletem a jejich důsledkem může být zpoždění či předsunutí letu.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol PIR (Property Iregularity Report.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností.

O přepravě neskladných zavazadel, jízdních kol, surfových prken apod., nás prosím informujte již při závazné rezervaci zájezdu. Přeprava neskladných zavazadel probíhá v závislosti na kapacitních možnostech přepravce a za poplatek.

Zvířata se přepravují pouze po předchozím nahlášení a následném souhlasu leteckého přepravce a za poplatek. Malá zvířata (cca do 5 kg) lze přepravovat v kabině letadla v uzavřené schránce. Větší zvířata se přepravují v zavazadlovém prostoru. Většina hotelů však zvířata neakceptuje.

Ubytování
Check-in, check-out
Obvyklý check-in, tj. nástup k ubytování na hotelovém pokoji či apartmánu bývá ve většině hotelů po 14:00 hodině. Obvyklý check-out, tj. čas opuštění ubytovací jednotky bývá v den odjezdu do 12:00. Při koupi některých zájezdů z naší nabídky máte možnost doobjednání služby dřívějšího ubytování tzv. „early check-in“ (možnost dřívějšího ubytování) či tzv. „late check-out“ (možnost pozdějšího vyklizení ubytovací jednotky). Tyto služby jsou za příplatek a je nutno je sjednat již při zakoupení zájezdu. Časný příjezd či pozdní odjezd neopravňují k dřívějšímu či delšímu užívání hotelového pokoje.

Úroveň ubytovacího zařízení
Kategorizace hotelu či ubytovacího zařízení (‚počet hvězdiček‘) nemusí být vždy totožná s oficiální kategorizací ubytovacího zařízení v místě pobytu. Vždy se jedná pouze o subjektivní hodnocení příslušného pořadatele zájezdu.
V exotických destinacích nemusí dané kategorie odpovídat evropskému standardu, vybavení pokojů nemusí být vždy identické s popisem v katalogu.

Co znamená počet hvězdiček
* Třída Tourist: velmi jednoduché ubytování pro nenáročné hosty
** Třída Ekonom: jednoduché ubytování turistické třídy s účelným vybavením
*** Třída Standard: běžný standard ubytovacích a stravovacích služeb
**** Třída First Class: kvalitní ubytování s nadprůměrným vybavením a službami
***** Třída Luxury: luxusní hotely pro náročné hosty s nadstandardním vybavením a službami

Strava
Pořadatelé zájezdů nabízí různé typy stravy. Klient má možnost na základě svých představ o úrovni a ceně dovolené objednat z různých cenových nabídek stejného zájezdu, jehož cena se liší dle objednaného typu stravy.

Typy stravy
Kontinentální snídaně - obvykle káva nebo čaj, chléb nebo pečivo, máslo, džem
Kontinentální rozšířená snídaně – má rozsah kontinentální snídaně rozšířený obvykle o plátek sýra nebo salámu, popř. vejce
Švédské stoly / bufetový způsob stravování – samoobslužný systém stravování s nabídkou studené a teplé kuchyně
Polopenze – snídaně a večeře jsou zahrnuty v ceně zájezdu. U snídaně jsou obvykle v ceně i nápoje, u večeře bývají nápoje za poplatek
Plná penze – snídaně, oběd i večeře jsou zahrnuty v ceně zájezdu. U snídaně jsou obvykle v ceně zahrnuty i nápoje, u oběda a u večeře jsou nápoje obvykle za poplatek.
All Inclusive – forma celodenního stravování zahrnuta v ceně zájezdu. Včetně nápojů ke snídani, obědu i večeři bývá obvykle k dispozici i dopolední a odpolední snack

V naší nabídce se můžete setkat s různými dalšími typy stravování „all inclusive“, např. „light all inklusive“, „super all inklusive“. Jedná se vždy o různé modifikace stravování all inklusive s rozšířenou či zúženou nabídkou (např. stravování a nápoje nonstop, zpoplatnění některých nápojů, apod.)

Názvosloví a zkratky:
V oblasti cestovního ruchu jsou běžně používány tyto pojmy a zkratky:

LM = last minute = Cenově zvýhodněný zájezd zakoupený na tzv. poslední chvíli
FM = first minute = Cenově zvýhodněný zájezd zakoupený na tzv. první chvíli
SLM = super last minute = Cenově zvýhodněný zájezd zakoupený velmi krátce před odletem/odjezdem
SGL = single room = jednolůžkový pokoj
DBL = double room = dvoulůžkový pokoj
TPL = triple room = třílůžkový pokoj
HTL = hotel

HB = half board = polopenze, tzn. snídaně a večeře jsou zahrnuty v ceně zájezdu
FB = full board = plná penze, tzn. snídaně, oběd i večeře jsou zahrnuty v ceně zájezdu
AI = all inklusive = celodenní stravování, kdy ceny jídla i nápojů jsou zahrnuty v ceně zájezdu
UAI = ultra all inklusive = celodenní stravování nonstop, tj. celý den k dispozici a bez omezení

BS = bez stravy, tzn. ubytování bez zajištění stravování
SS = včetně snídaně

APT = airport = letiště
BUS = autobusová doprava

PAX = passenger = cestující
INFANT = dítě, které nedosáhlo věku 2 let (bez nároku na vlastní lůžko v hotelu, vlastní sedadlo v dopravním prostředku, bez nároku na stravu)INFORMACE PŘED ODJEZDEM

NEJOBLÍBENĚJŠÍ DESTINACE

BUĎTE PRVNÍ!

Naše TOP nabídky pravidelně na Váš email.